6.11.2022

Výpis dlužníků, online přehled dluhů

Výpis dlužníků, formálně výpis z registru dlužníků, slouží k získání přehledu o všech dluzích, které jsou v daný okamžik vymáhány v podobě exekuce. Výpis je možné získat pro libovolnou osobu nebo firmu, umožňuje tak snadnou a rychlou prověrku, je-li kontrolovaný schopen plnit své závazky. Zároveň je jednoduchým a rychlým způsobem, jak ověřit vlastní bezdlužnost či získat podklady nezbytné pro řešení svých dluhů.

Kde a jak získat výpis dlužníků

Je-li dluh v prodlení delší dobu, obvykle bývá jeho splnění vymáháno formou exekuce. V takovém případě se dlužník dostává do registru dlužníků - veřejně dostupné databáze, do níž lze nahlédnout na RegistrDluzniku.cz. Prostřednictvím formuláře na hlavní stránce tohoto webu lze vyhledat kohokoli, přičemž výstupem této kontroly je právě výpis dlužníků s přehledným výčtem exekucí, které jsou v daný okamžik u prověřovaného subjektu evidovány. Pro získání výpisu jsou přitom potřeba pouze základní, běžně dostupné údaje: u osob jméno, příjmení a datum narození, nebo rodné číslo, u firem jejich IČO. 

Ihned k dispozici, online a bez registrace. Výhody výpisu dlužníků

Jednou z největších výhod služby RegistrDluzniku.cz je okamžitá dostupnost výpisu, a to navíc zcela anonymně a bez registrace. Informace o případných dluzích vymáhaných v podobě exekuce jsou ihned k dispozici, včetně data nařízení exekuce a spisového čísla. Aktuální výše dlužné částky, kontakt na exekutora a další údaje týkající se exekuce bývají součástí detailu každého záznamu. Rovněž lze z výpisu dlužníků zjistit, je-li někdo v insolvenci nebo zařazen mezi nespolehlivé plátce DPH.

Výpis dlužníků se zárukou ověřených dat

Využívání oficiálních zdrojů dat je zárukou, že výpis dlužníků poskytuje vždy ověřená a k okamžiku zápisu aktuální data. Zároveň je přístup k některým z nich na základě vyhlášky Ministerstva spravedlnosti zpoplatněn, což je i důvodem, proč nemůže být výpis dlužníků poskytován zdarma. 

Víte, že...
Služba RegistrDluzniku.cz shromažďuje dostupná data o dlužnících z více zdrojů. Jedním výpisem tak lze získat kompletní profil dlužníka a informace nezbytné pro zhodnocení jeho schopnosti dostát závazkům, spolehlivosti a důvěryhodnosti. V případě kontroly vlastní osoby může být tento přehled prvním krokem pro řešení dluhové situace. 

Výpis dlužníků slouží i pro kontrolu výmazu z databáze dlužníků

Záznam o exekuci není permanentní. Dojde-li ke splacení dluhu a tím i ukončení exekučního řízení, je exekutor zodpovědný za výmaz exekuce z databáze, a to obvykle do 15 dnů. Zkontrolovat, zda se tak skutečně stalo, lze kontrolním výpisem ZDE. Při řádném výmazu tyto exekuce výpis dlužníků dále neobsahuje.

U insolvencí provádí výmaz insolvenční soud, a to po 5 letech od nabytí právní moci rozhodnutí, kterým bylo skončeno insolvenční řízení. 
 

Autor: vd